02.03.2020

Вчимося бути добрими

 

 

   Одним із завдань роботи закладу дошкільної освіти є формування уявлення дітей про моральні якості людини, сприяти проявам у повсякденному житті основ гуманності.

   Добре ставлення до тварин допомагає малюкові стати гуманною людиною й повноцінним членом суспільства.

   Співчуття дитини до свого вихованця – дуже важлива якість. Ставлячись до тварин з добротою та співчуттям, дитина вчиться поважати тих, хто слабший. Діти, які виявляють у поведінці справедливість, доброту й милосердя до тварин, більш добрі, шляхетні й уважні до людей.

   Саме тому, педагогічний колектив закладу дошкільної освіти № 2 «Барвінок» став учасником ІІ Всеукраїнського заняття доброти «Гуманне та відповідальне  ставлення до тварин»

  Діти старших груп під час проведених занять,закріпили знання про те,що тварини – такі ж живі істоти, як і люди, вчилися доброго ставлення до них, доглядати за домашніми вихованцями,  розуміти стан та поведінку  тварин, правила поводження з ними.

   Малята  познайомились  з історичними  даними приручення котів і собак, про    користь, яку приносять  вони людині; з’ясували значення терміна «волонтери тварин»;  

    Виховання в дитині даних якостей зводиться до одного простого правила: ставтеся до інших так, як би ви хотіли, щоб вони ставилися до вас. Якщо ви хочете, щоб дитина його засвоїла, дотримуйтеся його й самі.

   Важливо навчити малюка поважати й захищати навіть найменшу й непривабливу тварину. Це навчить його цінувати рідних, близьких, друзів, допоможе запобігти проявам жорстокості.


 

 

 

                                                                                     Вихователь-методист

                                                                                     Кузик М.М.  

24.02.2020

В ЗДО №2 відбулася посвята в «Барвінчата»

Дитячий садок - це невтомна й самобутня країна малечі. Це той світ,  у якому дитина живе в найважливіший період свого розвитку. І від того, як їй тут ведеться, залежить не лише її майбутнє, а й майбутнє родини і всієї України.

Обрати дитячий садочок – рішення не просте, адже з малечку дитина завжди з батьками, а коли приходить час соціалізації, то потрібно робити вибір серед закладів дошкільної освіти міста. З упевненістю можу сказати, що ЗДО №2 «Барвінок» - саме те місце, де наші дітки будуть доглянуті, в безпеці та комфортно себе почуватимуться, як тільки переступлять поріг садочка.

Мій онук відвідує ясельну групу «Капітошка», де працюють люди своєї справи - вихователька Ольга Володимирівна Бондар, помічник вихователя Шимків Марина Вікторівна, які з особливим трепетом та теплотою ставляться до  діток. Завдяки їм наші малюки завжди з радістю навчаються робити свої маленькі відкриття, вчаться дружити і поважати один одного, пізнають цей світ, радість творчості, самостійної діяльності, перших особистих можливостей.

Особливо хочеться відмітити роботу виховательки Ольги Володимирівни Бондар, яка докладає максимум зусиль, щоб постійно самовдосконалюватись та підвищувати якість виховного процесу, прагне до підвищення кваліфікації та професійного зростання. Вона не просто виправдовує наші очікування, вона їх перевершує. Її серце завжди наповнене добротою, відкрите до людей, а обличчя освітлене щирою посмішкою. Головна мета діяльності нашої виховательки - створювати сприятливі умови для розвитку малюків, адже кожна дитина неповторна та унікальна. Щодня вона вкладає у свою роботу максимум енергії та позитивних емоцій, тому що займається тією справою, яку любить і в яку вірить. У своїй діяльності  застосовує інноваційні форми роботи з дітьми, широко використовує ігрові методи та активно співпрацює з батьками малечі.

20 лютого мені довелося побувати на чудовому відкритому заході «Посвята в «Барвінчата». Ми з вами! Ви з нами! Ми усі разом!» , на якому були присутні адміністрація ЗДО, вихователі інших груп ( колективний перегляд до педради ). Це був не просто захід, це було цікаве, сучасне і креативне шоу з участю батьків та їх дітей.  Ольга Володимирівна вклала душу і серце під час його підготовки та проведення.  Чесно кажучи, я , як і усі, отримала величезне задоволення від побаченого. Тут були і театральні дійства, і конкурси для батьків, і віршовані представлення діток матусями , і танцювальні та музичні хвилинки для батьків і діток, і презентація  дошкільного закладу, і посвята у «Барвінчата». Треба було бачити оченята малечі, коли їм вручали медалі директорка ЗДО №2 «Барвінок» Харабара Оксана Анатоліївна, методист Кузик Марина Миколаївна. Усі були задоволені. Співпраця з батьками поєднала усіх, дорослих і дітей, у велику і міцну родину. Це так важливо! Сам захід проходив якось по-домашньому, весело, комфортно.

Від імені усіх батьків щиро дякую нашій виховательці за отримане задоволення, неймовірні та яскраві емоції та чудовий настрій.  Наснаги, здоров’я, слухняних діток, вдячних батьків та Божої ласки Вам, Ольго Володимирівно!

                                                                              

 

                                                                                В.Ф.Короташ, бабуся вихованця ЗДО «Барвінок»,

                                                                              ясельної  групи «Капітошка» Захара Короташа.

21.02.2020

Дзвенить струмочком українська мова

                                                                                                                         Ти, рідна мово, 
                                                                                                           Чиста, як роса, 
                                                                                                                      Цілюща й невичерпна, як криниця. 
                                                                                                                  Святине наша, гордість і краса, 
                                                                                                                 Ти – розуму народного скарбниця!

 

Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші прадіди.

 “Мови вмирають не тоді, коли їх не вчать, а тоді, коли ними перестають розмовляти ті, хто їх знає».

Взірцем правильної української вимови та слововживання для дитини мають бути передусім батьки та педагоги. Саме тому 21лютого  у ЗДО № 2 «Барвінок» пройшов  день української мови  «Дзвенить струмочком українська мова».

 Головною метою якого було:

- збагатити знання дітей про українську мову,

- розвивати бажання її вивчати,

- виховувати любов і повагу до рідного слова.
Упродовж дня були проведені тематичні заняття: «Наша рідна мова»,  «Сторінками українських народних пісень, колискових, потішок, ігор»,  «Моя домівка - Україна», «Українська народна казка».
   Вихователі  під час  тематичних занять збагачували  знання дітей про українських поетів, письменників, про їх твори; виховували  любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

Цікавим та змістовним було заняття в групі «Гніздечко»  на тему:  «Поети та письменники, які прославили Україну», вихователь Кульбаба Г.Ю.,  де діти знайомилися з українським фольклором, із захопленням слухали колискові пісні.
У теплій дружній атмосфері вихователь групи «Живчики» Чосик В.М. співала  дітям українські пісні, згадували  українські казки, грали у народні ігри.   Всі ці заходи націлювали дітей на пізнання своєї рідної мови, сприяли появі у них бажання до спілкування рідною українською мовою.

      Спонукайте дітей вивчати й шанувати рідну мову! Аби на території України і в селах, і у містах, особливо з дитячих уст, лунала українська мова, щоб кожна дитина любила її, шанувала, пишалася нею, розуміла рідне слово, відчувала його і вміло ним користувалася.

 

Вихователь – методист ЗДО № 2 «Барвінок» М. Кузик

21.02.2020

21 лютого у Міжнародний день рідної мови вихованці гуртка виразного читання та театрального гуртка Центру позашкілля Сокирянської міської ради (керівник Плінгей Валентина Миколаївна) завітали у святково прибрану залу дошкільної установи “Барвінок” м.Сокиряни. Адже рідна мова – це унікальна культурна спадщина кожної окремої національності, кожної народності на планеті. Тому берегти й шанувати  мову свого народу — це моральний обов’язок кожної людини в суспільстві. Наша рідна українська мова - одна з найбільш милозвучних мов світу, одна з найдавніших на нашому континенті. Це мова вільного і безстрашного народу, на якій розмовляють близько 45 мільйонів людей.

Саме тому активно долучилися до заходів пошанування рідної мови гуртківці - учні Сокирянської гімназії, які влаштували для вихованців дитячого садочка літературну подорож у світ поезії і казки, аби розкрити їм всю красу української мови засобами театрального мистецтва, виховати повагу до нашої національної спадщини, допомогти глибше пізнати красу навколишнього світу.

Ще зовсім недавно Станіслав Олійник, Денис Запаранюк, Владислава Ковбасюк, Вадим Логодзинський, Ада Гайдей, Тоня Гончар самі були вихованцями цього садочка. Тому з трепетом і великою радістю йшли вони сюди, у гостинний і такий рідний садочок, до вихователів, яких пам”ятають, люблять і дуже цінують! Разом із випускниками дошкільної установи “Веселка” - Пастух Елеонорою, Дячуком Олександром, Плінгеєм Міхаелем, Дєдєрєвим Андрієм гуртківці розважали дошкільнят емоційними виступами!  

З непідробною цікавістю слухали дошкільнята вірші “Першокласник”, “Бублик і паляниця”, “Подбаємо про ліс”, “Народження метелика” у виконанні юних читців. Яскраві емоції викликав показ п`єси-казки “Лисичка та Журавель”. Костюми акторів, декорації підсилили сприйняття сюжету казки. Маленькі глядачі дружно давали відповіді на всі загадки про персонажів українських народних казок під час казкової вікторини. Довго аплодували вони юним артистам й голосно скандували приємне “Дякуємо!”.

 

Директор закладу дошкільної освіти Оксана Анатолівна Харабара вручила колективу театрального гуртка Подяку за співпрацю із ЗДО №2 “Барвінок”, високий рівень майстерності, популяризацію рідної української мови, пропаганду театрального мистецтва, формування у дітей естетичного смаку і побажала творчої наснаги, невичерпної енергії та нових перемог. Дуже порадували артистів солодощі, які приготували і вручили їм працівники закладу.

 

Сподіваємось, що і надалі буде продовжуватися творча співпраця між освітніми закладами у Сокирянській громаді, як запорука успішної роботи з дітьми щодо виховання духовних цінностей, розширення загального художнього світогляду, розвитку особистості, створення атмосфери дружби та тісної згуртованості в дитячих колективах, формування у вихованців уяви про місце їхнього колективу в системі інших педагогічних структур. Адже досягти позитивних результатів у вихованні наших дітей можна тільки на взаємній співтворчості педагогів і дітей, на їхній дружбі і духовній спільності, на взаємоповазі і взаємній зацікавленості в успіхові, у результаті діяльності.

 

Керівник гуртків Центру позашкілля

Сокирянської міської ради Валентина Плінгей.

13.02.2020

Презентація програми "Впевнений старт"

13.02.2020р. на базі ЗДО №2 «Барвінок» Сокирянської ОТГ  тренером Звєрєвою Євгенією Іллівною  проведений тренінг для педагогічних працівників по програмі «Впевнений старт:середній дошкільний вік».

 Присутніми були спеціалісти відділу освіти та педагоги закладів дошкільної освіти Сокирянської ОТГ.

  Євгенія Іллівна під час перегляду презентації  ознайомила всіх присутніх з метою та завданнями програми. Учасники мали змогу наочно познайомитись з комплектом програми,а саме:

  1. Книга вихователя (I-III )

  2. Книга для батьків

  3. Навчальний посібник для дітей

  4. Альбом з художньо-творчої діяльності (I-II частина)

 

Тренер з допомогою QR коду показала педагогам,як знаходити необхідні матеріали для роботи з дітьми за даною програмою,розповіла про способи та особливості замовлення програми та навчально-методичного комплекту.

Вихователі,які мали змогу працювати за програмою «Впевнений старт» поділились своїми думками та враженнями.

02.01.2020

                                       Новорічна феєрія

  Феєрія новоріччя, святість різдвяного вечора – для кожного з нас один з найяскравіших, найтепліших спогадів дитинства. Осяяні чарівним світлом незабутніх дитячих вражень, вони й сьогодні підносять нас над плином повсякденності, повертаючи в чудовий світ, де панують незрівнянні аромати ялинки й мандаринів, таємничо шарудять обгортки від цукерок і солодко щемить у грудях від очікування сюрпризів.

  Це чарівне свято, яке з нетерпінням чекають діти, - пора подарунків, веселощів і здійснення чарівних бажань, а ще – свято добра, родинного затишку.  А неповторну атмосферу чарівної казки дарують – радість від святкових карнавалів, мерехтіння вогників на ялинці, чудові подарунки від Дідуся Мороза та Снігуроньки.

 Проведені Новорічні свята і в закладі дошкільної освіти № 2 «Барвінок»

  Святкові Новорічні ранки для усіх вікових груп почалися  з 20 та закінчилися 28 грудня. Цікаво продумані сценарії, музичний супровід (музичні керівники Сокальська І.А., Яковина В.М.) створили святкову атмосферу, забезпечили гарний настрій та залишили чудові враження дітям та батькам.

  Радісний святковий настрій створився у дітей раннього віку груп «Капітошки» та «Ромашка»  від самого початку свята. Діти весело із задоволенням пограли з ялиночкою у гру «Ялиночко, засяй».  Всі малята на святі були одягнені у гарні маскарадні костюми, мали образи казкових героїв: зайчики, сніжинки, гноми. Завдяки цьому до свята було залучено всіх дітей.  Діти танцювала таночки: «Танок гномиків», «Танок зайчиків», «Танок сніжинок». Найбільшу радість діти отримали від спілкування з Машею та Ведмедем та переглянули разом фрагменти мультфільму.

Вихованці дошкільних  груп  весело зустрічали Діда Мороза у себе на Новорічному святі, Принцесу –Вередулю, яка стала Доброю Феєю, з радістю переглянули новорічну казку « Пригода в лісі». Діти створили справжню казку з найгарнішими казковими героями, цікавими іграми, чарівними піснями, запальними танцями.  Малеча разом із присутніми  глядачами та своїми родинами поринули у дивний та чарівний світ новорічної ночі.

  Кульмінацією свят став вихід живого мішка, який і танцював, і грався з дітьми, а потім віддав їм подарунки. Кожна дитина відчула невимовну радість отримуючи подарунок особисто з рук Діда Мороза та Снігуроньки.

Своїми  яскравими таночками, цікавими іграми, чудовими піснями створили радісну атмосферу і веселий настрій на весь рік.

Новорічні ранки завершились та залишили по собі радісний настрій, веселощі, спогади діткам і дорослим на цілий рік.

У нашому закладі вже традиційно у ці святкові дні пройшла  виставка новорічних  поробок «Моя іграшка на ялинку», на якій у всіх зимовій красі  представлено розмаїття  новорічних прикрас та композицій. Вироби для виставки готували батьки разом зі своїми малюками, втілюючи свої задуми у новорічних композиціях. Кожна робота неповторна та особлива, адже автор завжди залишає в ній частинку своєї душі, свою мрію, своє бачення новорічної казки. Всі, хто завітав на виставку були вражені творчістю, фантазією, різноманіттям матеріалів, з яких були виготовлені новорічні прикраси.

Які тільки чудеса вміють створювати батьки! І ялинкові іграшки, і веселі сніговики, і сніжинки... Всього не перелічити!

Адміністрація та колектив ЗДО № 2 висловлює подяку батькам за розуміння та активну участь у виставці « Моя іграшка на ялинку».

                                                         Вихователь-методист       Кузик М.М.

27.12.2019

                                Тиждень правових знань

 

            Дитинство – унікальний період, коли формуються риси характеру, основи моделі поведінки, ставлення до себе і навколишнього світу. Мала дитина подібна до губки, яка жадібно вбирає уміння, знання, погляди та думки. Тому моральні основи правового виховання закладаються саме в дитинстві, у моральних відносинах у родині, дитячому колективі. Якщо кожна людина змалечку засвоїть, що вона є людиною, особистістю, що вона має людські права, честь і гідність, може вільно висловлювати свої думки, то тоді вона зможе впливати на перебіг подій у суспільстві і брати участь у побудові дійсно незалежної демократичної правової держави.                               

 

З 23 12.по 27.12. 2019 року в закладі дошкільної освіти № 2 «Барвінок» був проведений 

« Тиждень правових знань»

Основними завданнями проведення були:

  • -  Поповнення і систематизація методичного , теоретичного та практичного матеріалу з проблеми правової освіти;

-  формування правової  компетентності дошкільників;

-  узагальнення знань педагогічних працівників з даного питання;

     -   педагогічна і правова освіта батьків. В рамках тижня правового виховання було підготовлено виставку педагогічної літератури на тему: «Права очима дітей»,   проведено:                        

- педагогічні читання  «Міжнародні та державні документи щодо захисту прав дитини»,                                                                                                                                     - консультації «Дошкільнятам про права дитини» « Правове виховання і педагогіка толерантності в сімꞌї» ,                                                                                                    -ігри та вправи, які сприяють розширенню області правових знань, знайомлять дітей зі службами екстреної допомоги.                                                                 

  В дошкільних групах  були проведені тематичні заняття з основ правового виховання дітей дошкільного віку. Свої права на щасливе дитинство та захист від фізичного та психологічного насильства дошкільнята відтворили   в малюнках.Впродовж тижня проводилася робота з батьками через групове та індивідуальне консультування, інформаційні стенди та залучення батьків до заходів по ЗДО. Батьки взяли участь в тестуванні на виявлення знань «Права дитини», ознайомилися з памꞌяткою  « Мистецтво бути батьком».

        Сьогодні важливо зробити все можливе, щоб діти України мали світле майбутнє, з повноцінними сімꞌями, мали домівку, де їх завжди чекають, люблять і поважають.

                                                                                 Вихователь – методист  М. Кузик

02.12.19