top of page

Освіті сьогодні потрібен педагог із високим світоглядом та ерудицією, який вміє любити і поважати дітей, бачити в них особистість, володіє теоретичними знаннями з педагогіки і психології, є обізнаним зі скарбами педагогічної спадщини свого народу. Це має бути людина з новим педагогічним мисленням, здатна до творчості, ініціативи, в центрі уваги якої буде дитина, вихованець.

З метою вдосконалення педагогічної майстерності в закладі дошкільної освіти №2 «Барвінок» 22 березня 2023 було проведено підсумкове засідання атестаційної комісії, присвячене праці колег, які довгі п’ять років йшли до цієї головної події – атестації.

На засіданні були присутні в.о.директора центру професійного розвитку педагогічних працівників відділу освіти Сокирянської міської ради - Погребняк Н.В.

Голова атестаційної комісії Гладка Г.С. повідомила про те, що в 2023 році в закладі дошкільної освіти атестуються 5 педагогічних працівників: 4 вихователя та 1 асистент вихователя та ознайомила присутніх з атестаційними листами кожного атестуючого.

Всі педагоги виступили з творчими звітами, представили свої методичні напрацювання за міжатестаційний період.

Педагогічні працівники, які підлягали атестації, провели чимало відкритих занять, виховних заходів, віднайшли нові підходи до процесу навчання та самоосвітньої діяльності. Завершення атестації педпрацівників – це не лише підсумок роботи за певний період, це перш за все добра нагода проаналізувати роботу кожного педагога та визначити шляхи подальшого професійного зростання.

Членам атестаційної комісії було цікаво познайомитися з творчими доробками та досвідом своїх колег.

За результатами атестації вихователю Іванович К.М. та асистенту вихователя Щвець Л.І. підтверджена кваліфікаційна категорія «Спеціаліст» , вихователю Цуркан А.І. присвоєна кваліфікаційна категорія «Спеціаліст першої категорії». Порушено клопотання перед атестаційною комісією ІІ рівня про встановлення Слушняк Т.І. кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» , вихователю Забудько Н.В. про підтвердження педагогічного звання «Вихователь – методист».

Робота атестаційної комісії відзначалась принципами відкритості та колегіальності, гуманного та доброзичливого ставлення до педагогічного працівника, повнотою, об’єктивністю та системністю оцінювання, створенням сприятливої, доброзичливої атмосфери для педагогів – свято збирання врожаю результативності.

Атестація завжди спонукає до роздумів. Тож по завершенню засідання члени атестаційної комісії привітали педагогів, побажали всім, хто атестувався успішної роботи, доброго здоров’я і творчих здобутків.

Щоб посіяти і виростити в дитячій душі зерна любові до рідної природи, до рідного дому і сімꞌї, до історії й культури країни , головним завданням роботи ЗДО в 2022-2023 році є національно – патріотичне виховання . Виконуючи його, в закладі дошкільної освіти «Барвінок» 23.11.2022 року проведено засідання педагогічної ради по даній тематиці. Формою проведення вибрали «Круглий стіл».

Розкриваючи актуальність теми , директор Гладка Г.С., наголосила присутнім на те, що патріотичне виховання дошкільників має вирішувати широке коло завдань, для засвоєння їх потрібний тривалий, системний і цілеспрямований вплив на дитину. Спрямованість національно – патріотичного виховання на загальний розвиток дитини, різноманітність напрямів і методів вимагає високої професійної майстерності педагогів.

Для закріплення набутих умінь педагогів, вихователем –методистом Кузик М.М. та вихователем Забудько Н.В. проведені тренінг «Створення образу «Батьківщина» та вікторина «Ерудит». Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи, активно включалися до обговорення , інформували, аналізували, розповідали про власні здобутки.

Показ презентацій, фотоальбомів, виконаних дітьми робіт - форми звітів, які були представлені вихователями про проведені заняття та заходи з даного питання у своїй групі .

Аналіз роботи по національно – патріотичному вихованню дошкільників показав ефективність освітньої роботи в ЗДО. Педагоги виховують у дітей любов до рідного краю, до українських звичаїв, традицій, проводячи різні форми роботи з дітьми та їх батьками. Впевнені, що вихованці «Барвінка» зростають справжніми патріотами, які люблять Україну і пишаються нею.

Природа для людини – це жива лабораторія, де можна спостерігати за безліччю неймовірно цікавих речей. Це школа, в якій ми успішно оволодіваємо знаннями про правила поведінки. опановуємо вміннями і навичками ощадливого користування її ресурсами, їх збереження і примноження.

З метою виявлення знань у педагогів з питань екології, уміння використовувати отримані знання в різних видах діяльності, 18.10. 2022 року у ЗДО № 2 « Барвінок» проведений семінар – практикум на тему «Екологічне виховання дітей – потреба сьогодення»

Учасники семінару закріпили свої знання про завдання, форми, методи та прийоми екологічного виховання дошкільнят, розвивали свій творчий потенціал, компетентність, підвищували професійну майстерність.

Під час проведення практичної частини семінару, вихователі виконували ряд цікавих завдань, а саме:

- називали елементи предметно – розвивального середовища ЗДО, які використовуються для екологічного виховання;

- пригадали форми організації роботи з дітьми по екологічному вихованню;

- малювали прислівꞌя та відгадували їх текст;

- знайомились з легендами про квіти;

- вирішували педагогічні ситуації.

Для закріплення отриманих знань проведено бліц опитування педагогів « Поміркуй» . Учасники семінару – практикуму прийшли до висновку, що екологічно грамотна поведінка людини- запорука виживання людства у загальному для всіх нас будинку – на планеті Земля

Засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП 

 На виконання висновку про комплексну психолого – педагогічну оцінку розвитку особи від 19. 01. 2022 року № ІРЦ -85211/2022/304185  З 16.05. 2022 р в ЗДО почала функціонувати інклюзивна група.

31.05.2022 року у закладі дошкільної освіти № 2 « Барвінок відбулося перше засідання команди психолого - педагогічного супроводу дитини Рясенко Максима з особливими освітніми потребами  за участю вихователя-методиста Кузик М.М. на якому розглядалося питання :

  • складання плану роботи ППС;

  • надання рекомендацій педагогам щодо організації освітнього процесу в інклюзивній групі;

  • підготовка відповідної документації: розробка та ухвалення розкладу корекційно – розвиткових занять;

  • обговорення напрямків корекційно – розвиткових занять.

  • розробка та заитвердження індивідуальної програми розвитку дитини, узгодження її з батьками;

  • інформування батьків про особливості побудови освітнього процесу в інклюзивній групі.

 Засідання проведено відповідно  порядку денному.  Члени команди     супроводу обмінювалися результатами спостережень та інформацією про  сильні та слабкі сторони вихованця та                                                     визначено подальші напрямки та                                                           пріоритети навчально - корекційної                                                         діяльності на літній період 2022 р..

0-02-0a-80de7ea6f574c95fe5a21f286a59aed923407b5cf09cadd2f0b4744b3a3d371b_6395e3629bd25eab.
0-02-05-1ac9f17cf02aa8d8b10239589c24fe66541dca92b45dcc556d0ab022d6f2825b_d3c8d9e55a5af75b.

Незважаючи на важкі часи, життя триває!

Прекрасне квітування весни наповнює нас надією та вірою у Перемогу!

Саме 19 травня, в День Вишиванки, педагогічний колектив закладу дошкільної освіти №2 «Барвінок» зібрався на засідання підсумкової педагогічної ради, яке проведено на свіжому повітрі у розмаїтті вишитих рушників та іншої національної атрибутики. Всі присутні були у вишиванках та з патріотичним настроєм.

Під час засідання спеціалістами ЗДО - практичним психологом Гуменною Н.В, вихователем – методистом Кузик М.М ,вчителем – логопедом Гавдюк Л.О., старшою сестрою медичною Стасів Р.А. було оголошено результати роботи з дітьми за навчальний рік. Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи, активно включалися до обговорення , інформували, аналізували, звітували про власні здобутки.

При обговоренні, всі присутні зійшлись на думці про те, що слід особливу увагу і надалі, звернути вирішенню завдання освітньої лінії «Мовлення дитини», показники якої нижчі від інших освітніх ліній БКДО. Незважаючи на корективи, які внесли в роботу закладу карантинні обмеження та введення воєнного стану , колектив закладу був згуртований, працьовитий, спроможний виконати будь-які поставлені перед ним завдання.

Радою ухвалені рішення , виконання яких, допоможе покращити в групах сучасний розвивальний простір з усіх освітніх ліній, що сприятиме розвитку природних сил дитини, реалізації її потенційних можливостей, збагаченню міцними життєвими знаннями і п рактичними навичками згідно вимог БКДО та програми розвитку «Дитина»

Директор закладу Гладка Г.С. у своєму виступі детально оцінила діяльність педагогічного колективу, відзначила, що обрані форми і методи, обꞌєднані зусилля адміністрації та педагогічного колективу, позитивно впливає на результативність роботи з дітьми та досягнення мети і висловила подяку всім, хто причетний до освітньо- виховного процесу і сприяє розвитку і вихованню дітей.

 

 

 

 

 

и ещё 6

З метою вдосконалення педагогічної майстерності в закладі дошкільної освіти № 2 «Барвінок» 30.03.2022 року проведена атестація педагогічних працівників.

В цьому навчальному році проатестовано 7 педагогів, які представили свої творчі доробки за пꞌять років.

За результатами атестації :

Грушецька А.А., вихователь – відповідає займаній посаді, порушити клопотання перед атестаційною комісією другого рівня про присвоєння кваліфікаційної категорії « Спеціаліст вищої категорії».

Харабара О.А. керівник музичний- – відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію « Спеціаліст першої категорії».

Сокальська І.А., керівник музичний- – відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію « Спеціаліст першої категорії»

Стецюк Н.В., вихователь – відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію « Спеціаліст другої категорії»

Гладка В.М., вихователь – відповідає займаній посаді, підтверджено кваліфікаційну категорію « Спеціаліст»

Кушнір Т.Г., вихователь – відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію « Спеціаліст»

Гуменна Н.В., практичний психолог - відповідає займаній посаді, присвоєно кваліфікаційну категорію « Спеціаліст другої категорії»

Робота атестаційної комісії відзначалась принципами відкритості та колегіальності, гуманного та доброзичливого ставлення до педагогічного працівника, повнотою, об’єктивністю та системністю оцінювання, створенням сприятливої, доброзичливої атмосфери для педагогів – свято збирання врожаю результативності.

31.11.2021р.

Педагогічна рада №2
"Міжпредметна інтеграція
STREAM – освіти дітей дошкільного віку"

  В дошкільному віці закладається  фундамент інтелектуального, соціального, емоційного , особистісного розвитку дітей. Тому є очевидною необхідність надання їм цілеспрямованої педагогічної допомоги з розвитку уміння обꞌєктивно оцінювати інформаційні явища, процеси , події.

На педагогічній раді , засідання якої відбулося 30 листопада 2021 року, розглянулись питання міжпредметної інтеграції STREAM –освіти для дітей дошкільного віку, форми прояву та прийоми розвитку критичного мислення у дошкільнят та педагогічні орієнтири розвитку критичного мислення сучасних дошкільників.

Напередодні педагогами закладу проведені заняття :

  • заняття з пріоритетом розвитку критичного мислення у дітей  (математичний напрямок) – вихователь Забудько Н.В.

  • інтегроване заняття з напрямком ознайомлення з природою (використання елементів альтернативної програми STREAM –освіти для дітей дошкільного віку)- вихователь Бондар О.В.

  • інтегроване заняття з напрямком мистецтво (використання елементів альтернативної програми STREAM –освіти для дітей дошкільного віку)  вихователь Ткач Ю.П.

  • інтегроване заняття з напрямком інжиніринг (використання елементів альтернативної програми STREAM –освіти для дітей дошкільного віку) вихователь Кульбаба Г.Ю.

Аналіз проведених заходів дозволив побачити переваги використання в роботі з дітьми інноваційних технологій . Діти вчились умінню аналізувати інформацію, мати до неї власне відношення, самостійності, пошуку власного розв ꞌязання проблеми. наполегливісті.

Обговоривши питання даної теми , педагоги прийшли до висновку, що тільки у тріаді «педагоги – батьки - діти», можна досягти якісних результатів в освітньому процесі. Та все ж використання інноваційних форм та методів в роботі , дають змогу підвищити мотивацію до навчання у сучасних дошкільників та дозволять їм навчитися мислити більш ефективно.

Надіємось, що виконання прийнятих рішень всіма працівниками ЗДО , дасть свої результати і допоможуть змінюватись , розвивати гнучкість і відкритість до нового не тільки у дітей, а і у дорослих – батьків та педагогів.

Звіт про проведення Тижня БДР

Діти дошкільного віку ще малі та беззахисні,тож їх потрібно оберігати від небезпечних предметів,ситуацій,обов'язково навчити обережності.

"Новий навчальний рік - нові перспективи"

28.08.2021

Як зазвичай,перша педагогічна рада є настановчою,  під час якої окреслюються пріоритетні напрямки роботи закладу на новий навчальний рік.
28 серпня у форматі "круглого столу "в  закладі дошкільної освіти "Барвінок" відбулася педагогічна рада на тему «Новий рік - нові перспективи».Відповідно порядку денному підведено підсумки про організацію підготовки закладу дошкільної освіти до нового 2021/2022навчального року.
  Аналізуючи роботу ЗДО 2 «Барвінок» за попередній навчальний рік та враховуючи методичні рекомендації МОН України, інструктовно-методичні рекомендації ІППЧО в 2021/2022н.р. директором Гладкою Г.С було оголошено завдання, над якими буде працювати  колектив закладу в новому навчальному році,  а зокрема: формування мовленнєвої компетентності, виховання національно-патріотичної свідомості у здобувачів дошкільної освіти, а також розвиток критичного мислення, який є невід’ємною складовою сучасності. 
Головним напрямком діяльності ЗДО 2 «Барвінок» в 2021/2022н.р. є забезпечення внутрішньої системи  якості освіти, що сприятиме ефективності освітніх та управлінських процесів, які безпосередньо впливають на підняття рівня знань дошкільнят та забезпечує формування їхніх ключових компетентностей, а також сприяють всебічному розвитку дітей. 
В групових кімнатах створені належні умови для  навчання та виховання малят, які відповідають сучасним вимогам. Ігрові майданчики  облаштовано новими атрибутами у відповідності до назви групи.
Колектив працівників ЗДО готовий до плідної роботи в новому навчальному році та використають всі знання, уміння , досвід для розвитку та виховання дошкільнят.
Тож бажаємо всім здоров'я, творчих успіхів, педагогічного росту та задоволення від результатів.

зображення_viber_2021-03-10_15-35-51.jpg
8.jpg
1.jpg
зображення_viber_2021-03-10_1535-50.jpg
10.jpg
зображення_viber_2021-03-10_15-35-50.jpg
2.jpg
IMG-9264eb9e6e594aa7c7444b2bc9f2e7c9-V.j
IMG-b39f81431d16b197bb1d7873290da708-V.j
IMG-571c9429e993e537b01eb601b6342693-V.j

PlatforM

PlatforM — Платформа Методична. Це групова стимульна форма роботи, в рамках якої кожний педагог може самостійно вибрати тему професійного навчання, яке забезпечує оновлення, поповнення, систематизацію знань та мотивацію до впровадження інноваційних технологій.

27.01.2021 року в ЗДО № 2 «Барвінок» проведено захід з педагогічним колективом у формі методичної платформи  на тему: «Інноваційні технології у закладі дошкільної освіти – сучасний погляд на навчання дітей».

Спікер – вихователь – методист Кузик М.М. ознайомила з планом роботи заходу.

На методичній платформі функціонувало чотири локації, які презентували педагоги – майстри.

Перша локація «Використання методики « Палички Кюізенера» в системі дошкільної освіти» - майстер Кузик С.І.

Друга локація  - « Коректурні таблиці, як засіб стимулювання креативності дошкільників»  - майстер Ткач Ю.П.

Третя локація –« Освіта для сталого розвитку: технологія розвитку сучасного погляду на життя у дітей дошкільного віку» - майстер Кузик М.М.

Четверта локація – «Comments» , яку відвідали усі учасники наприкінці заходу та мали змогу висловити свої думки щодо побаченого.

Педагоги – майстри заінтригували педагогів своїми досягненнями та запросили до співпраці.

Дитинство , передусім дошкільне – єдиний період життя, коли творчість може стати універсальним і природним способом буття людини. Численні наукові дослідження різних часів свідчать про необмежені креативні можливості дошкільного дитинства, тому провідним завданням дорослих є створення сприятливих умов стимулювання і спрямування розвитку особистості у цей період.

 В умовах сьогодення ефективне вирішення пріоритетних завдань виховання, навчання та розвитку дітей неможливе без пошуку оптимальних форм організації освітнього процесу, використання передового педагогічного досвіду, а також здійснення інноваційної діяльності. Тому педагоги закладу в постійному пошуку оригінальних, нестандартних ідей, форм та методів виховання, нестандартних підходів у освітньо-виховному процесі.

Заголовок

ШАНОВНІ  БАТЬКИ!!!

МИ ПІДІБРАЛИ ДЛЯ ВАС ЦІКАВИЙ МАТЕРІАЛ!

МИ РАДІ ДОПОМОГТИ ВАМ У ВИХОВАННІ І НАВЧАННІ НАШИХ МАЛЮКІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ.

Поради для батьків, що мають дітей дошкільного віку

 

12 березня усі заклади дошкільної освіти були закриті на карантин через епідемію коронавірусу (COVID-19). Це-важливе рішення для запобігання поширенню захворюваності. І хоча цілі родини вимушено перебувають удома, цей час можна провести активно, весело та з користю для здоров’я і розвитку дітей.

Діти дошкільного віку емоційно прив’язані до батьків, тому намагайтесь не панікувати щодо коронавірусу і пояснюйте усе малюкам в ігровій формі, використовуючи прості, зрозумілі їм слова. Дітям необхідно розказувати, що відбувається, щоб у них не виникло зайвих страхів і тривог. Адже, так чи інакше, карантин буде обговорюватись вдома з більшим чи меншим рівнем тривоги. І дитина точно відчує це. І гірше, коли вона не буде мати пояснень для себе. Треба пояснювати все так, як є. Що це - небезпечне захворювання, а карантин для того, щоби воно менше поширювалось, щоб ми могли про себе подбати. Поради для батьків, які допоможуть в розмові з дітьми заспокоїти та захистити їх. Детальніше тут: uni.cf/3bG3aCi 

Обов'язково забезпечте дитині чіткий розпорядок дня. Складіть (краще разом з дитиною) детальний розклад, що включатиме: сон, прийом їжі, прогулянку, ігру, заняття і звичайні домашні обов'язки. Намагайтеся дотримуватися цього розкладу.

Домовтеся з дитиною про правила її поведінки вдома. Просіть дитину вголос промовляти ці правила.

Частіше розмовляйте з дитиною. Пам'ятайте, що ні телевізор, ні радіо не замінять їй вас. Використайте цей час для спільної діяльності: грайте в активні ігри, займайтеся творчістю, фантазуйте та створюйте разом! Цей час - це час нових відкриттів, знань та спільних ігор.

 

Яку діяльність можна запропонувати дитині дошкільного віку:

Ігри

Діти обожнюють грати! Крім того, гра - провідна діяльність їхнього віку, за допомогою якої вони досліджують навколишній світ, предмети та явища у ньому. Дитяча уява не має обмежень! Дорослі можуть допомагати малюкам використовувати іграшки по-різному: наприклад, машинки можуть не тільки «їздити»- їх можна сортувати за кольором, розміром, призначенням, відправляти їх на «автомийку» тощо. Можна склеїти кілька аркушів паперу та намалювати на них дороги і будинки –тоді ви отримаєте «місто», яким також можна «їздити». Це ж стосується й інших іграшок.  Ігри з улюбленими м’якими іграшками дитини можуть принести багато радості. Просто заповніть ванну іграшками та посадіть туди дитину.

  • Цікавими для малят є ігри з коробками. Якщо у вас немає – обов’язково придбайте таку коробку. З коробки можна побудувати фортецю, обмалювати її, обклеїти наліпками чи різними картинками, вирізаними зі старих журналів.

  • Переодягання та рольові ігри. Знайдіть вдома різноманітний одяг, прикраси та інший реквізит. Запропонуйте вашому малюку стати лікарем, пожежником, ветеринаром, фермером, астронавтом і таке інше. Дозвольте дитині брати ваші головні убори, шарфи, рукавички та взуття. Допомагайте їм з пошуком необхідних матеріалів.

  • Частину іграшок можна заховати: можливість час від часу діставати зі схованки «нову» іграшку вам дуже допоможе. 

  • Діти люблять співати і танцювати, особливо якщо ви приєднуєтеся до них!  Увімкніть музику та влаштуйте танцювальну вечірку. Співайте розвивальні дитячі пісні. Зробіть музичні інструменти: переверніть каструлі та відра догори дном, використовуйте дерев’яні ложки. Можна, наприклад, зробити маракаси, насипавши рис у порожні пляшки чи пластикові контейнери.

  • Грайте в шаради: імітуйте різних тварин рухами та голосом і пропонуйте дітям відгадати, що це за тварина. Грайте по черзі. 

  • Грайте в настільні ігри. Час карантину можна провести з користю та навчити дитину грати у шахи, шахмати, доміно, лото та інші.

  • Малюйте, ліпіть з пластиліну, грайте з різними матеріалами. Слід розвивати у дитини елементарні уміння, користуватися олівцем, ножицями; вчити її виготовляти різні вироби; разом з нею виготовляти вироби з паперу, пластиліну, з природних матеріалів. Важливо, щоб дитина отримувала задоволення від виконаної роботи, раділа результатам своєї праці. При цьому дозувати співвідношення між допомогою дитині та мірою її самостійності: завжди мають залишатися для неї посильні завдання для самостійного виконання.

Ми підібрали для вас різні варіанти для спільної творчих ігор.

Їстівна фарба для пальців:   Все, що вам потрібно, це борошно, вода та харчовий барвник: налийте 1 склянку холодної води та всипте 1 склянку борошна в каструлю. Поступово додайте 3 склянки окропу та доведіть суміш до кипіння. Дайте їй вистигнути, розділіть на кілька частин та додайте харчові барвники.

Ліпіть з пластиліну

https://www.youtube.com/watch?v=XZgpcWXs7ec&list=PLElG6fwk_0UkVY50JOJxntVz739M4pUsB

Якщо пластилін закінчився, ви можете самі зробити тісто  для ліплення за таким рецептом:

  • 1 склянка борошна

  • 1 стакан крохмалю (картопляний або кукурудзяний)

  • 2 ст. ложки рослинної олії

  • 1 склянка окропу

  • 2 ст. ложки соку лимона

  • харчовий барвник

Борошно і крохмаль змішайте в мисці. Вмішайте дві ложки рослинної олії. У склянку окропу капнути барвник і лимонний сік. Виливаємо все це в миску і активно перемішуємо, після чого вимішуємо на рівній поверхні. Якщо тісто липне – додайте ще борошна.

  • Нанизуйте намистини на нитку, щоб зробити прикраси (нагляд дорослого обов' язковий під час ігор з намистинами та іншими дрібними предметами !). Якщо у вас немає намистин, зробіть прикраси або змійки з макарон, пір’їн чи ріжок. Макарони можна пофарбувати. 

  • Кільця з сухих сніданків + спагеті. Візьміть пластилін, зліпіть з нього кульку та вставте у неї кілька довгих макарон. Запропонуйте малюкові нанизати на спагеті кульки з сухих сніданків. А якщо вони різнокольорові, то це додасть грі певного навчального елементу (групування різних кольорів).

  • Зробіть разом цікаві поробки

Приклади саморобок із паперу

https://www.youtube.com/channel/UCpKlZnl88hGmT363eG4mtEg

Орігамі метелик для дітей

https://www.youtube.com/watch?v=DfgOMx31Ht8

Прості та швидкі орігамі для дітей. Звірі з паперу.

https://www.youtube.com/watch?v=JLV8_RZ-WEA

Цікаві поробки квітів з паперу

https://naurok.com.ua/post/shkola-florista-dizaynera-vesnyani-porobki-z-paperu

Як створити оригінальні закладки для книг власноруч. Ідеї, майстер-класи, схеми

https://naurok.com.ua/post/yak-stvoriti-originalni-zakladki-dlya-knig-vlasnoruch

Ідеї створення яскравих непересічних крашанок до Великодня

https://naurok.com.ua/post/ide-stvorennya-yaskravih-neperesichnih-krashanok-do-velikodnya

Виготовлення листівок власноруч – мистецтво творити маленькі шедеври. Шість технік виготовлення листівок, зразки та схеми для натхнення

https://naurok.com.ua/post/listivkarstvo-abo-kardmeyking-mistectvo-tvoriti-malenki-shedevri

Майстер-класи для дітей

https://www.youtube.com/watch?v=O4Y-N59IBFg

Програма «Недільний сніданок» пропонує майстер-класи для дітей і батьків: малюємо долонями. Повний випуск програми дивіться за посиланням:

https://youtu.be/wDIWTgsBJes

 

Доцільно влаштовувати домашні виставки зі зроблених дитиною виробів з паперу, з пластиліну, солоного тіста тощо.

 

Готуйте разом з дітьми

Готуємо з дитиною: 5 рецептів для надсмачних канікул

https://1plus1.ua/spring/novyny/gotuemo-z-ditinou-5-receptiv-dla-nadsmacnih-kanikul

Готуємо з дитиною. 7 простих рецептів для будь-якого віку

http://www.biscotti-group.com/uk/gotuemo-z-dytynoyu-7-prostykh-retseptiv-dlya-bud-yakogo-viku

 

Фізична активність

Перебуваючи вдома на карантині, можна більше часу приділити дітям і навчити їх (та й себе) гарним звичкам. Заняття фізичними вправами – одна з них.

Діти звикли багато рухатися – врешті-решт, це їм просто необхідно! Їм потрібно шуміти, бігати, стрибати і таке інше. Це можна робити як вдома, так і на вулиці. Ось декілька ідей:

  • Грайтеся в «Гарячу лаву»: розкидайте по підлозі диванні подушки й уявіть, що підлога – це потік розпеченої лави. Дитина може переповзати, переходити чи перестрибувати з подушки на подушку. 

●             Використовуйте покривало як парашут (розкрийте покривало над головою, а потім повільно опустіть на підлогу). Граючись з немовлятами, накривайте та розкривайте їх простирадлом, граючись в «ку-ку».

●             Використовуючи простирадла, ковдри, подушки, стільці і таке інше, побудуйте фортецю. Не поспішайте, нехай головними «будівельниками» будуть діти. Ваша фортеця не обов’язково має бути красивою, головне - безпечною!

●             Зробіть «смугу перешкод» з меблів, подушок та іграшок.

●             Грайтеся з ліхтариком: чи зможе дитина дострибнути до плями світла? Чи зможе вона дотягнутися до такої плями на стіні? Після таких вправ діти самі хочуть взяти ліхтарика до рук – звісно, не відмовляйтеся! Ліхтарики займають їх на доволі тривалий час.

●             Грайтеся в «Мисливця за кольорами». Запропонуйте дитині знайти у помешканні три сині речі, скласти їх докупи, а потім повернути на місце. Повторюйте вправу з різними кольорами.

Обов’язково робіть з дитиною зарядку та руханки!

Наприклад, такі зарядки – під музику та з піснями – є на каналі “З любов’ю до дітей”.

У мережі можна знайти багато прикладів вправ для занять з дітьми. Є навіть веселі танцювальні вправи для дуже енергійних (як на англомовному ютуб-каналі «GoNoodle | GetMoving») та спокійніші на «CosmicKidsYoga».

Руханки і фізкультхвилинки для дітей:

 

Пізнавальна діяльність

Малюки дуже люблять спостерігати за різними змінами  в їхньому оточенні та досліджувати навколишній світ. Приклади цікавих дослідів та спостережень тут:

Влаштуйте «сімейні» 3D-тури музеями України

Музеї України просто неба

https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/

Національний музей природознавства:

https://naturalhistory.si.edu/visit/virtual-tour

 

Перегляньте картини про дітей відомих художників. Нехай діти спробують розповісти  хто зображений на цих картинах, які почуття викликають ці картини у дітей. 

Катерина Дуднік  

https://www.youtube.com/watch?v=PtraPPVax1E  

НаталіяДерев'янко  

https://www.youtube.com/watch?v=K6QM7wDkgWM&feature=emb_logo

ВікторіяПроців 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=V1fdhatx1a8&feature=emb_logo

Бурштиновібарви RamunasNaumavicius 

https://www.youtube.com/watch?v=hiligqr8n8c&feature=emb_logo 

Ніно Чакветадзе 

https://www.youtube.com/watch?v=EwEL-PogUhc

 

Слухайте казки народів світу, озвучені відомими українцями

https://kazky.suspilne.media/list.php

До кожної казки цього проєкту є ілюстрації, які зробили Женя Гайдамака і Маша Фоя. Ці картинки можна завантажити та розмалювати разом з дитиною.

https://kazky.suspilne.media/rozmalyovky.php

Корисно розглядати разом з дитиною дитячі книжечки, аналізувати малюнки, визначати на них об’єкти, місце їх розташування, форму, колір та інше.

Почитайте щось разом чи окремо (малюки, які ще не вміють читати, можуть гортати книжки і описувати те, що вони бачать на ілюстраціях).

Уявіть це! Перед читанням книги разом з дитиною «пройдіться по картинкам», перегляньте ілюстрації. Можливо, ваша дитина зможе переповісти історію, користуючись виключно побаченими картинками.

Багато віршів та казок українською мовою можна слухати з дітьми тут https://www.youtube.com/audiomama

Пропонуйте розвивальні ігри малюкам

https://www.youtube.com/user/reverslink/videos

Цікаві ігри для дошкільнят з тваринами

https://www.youtube.com/watch?v=qaaPAlX_xLA

Розвивальні ігри для дітей по скайпу

https://www.youtube.com/watch?v=IY5zHX-mijc

Розвивальні ігри для дітей 3-4 років

https://dityinfo.com/rozvitok-ditini/7-rozvivayuchih-igor-dlya-ditei-3-4-rokiv.html

Сайт «Розвивайка» (для дітей 3-4 років)http://www.kidmade.com.ua/ukr/article/rozvivajuchi-igri-dlja-ditej-vid-3-do-4-rokiv.html

Дидактичні ігри «Який малюнок наступний» https://childdevelop.com.ua/worksheets/1950/

Цікава математика для дошкільнят

https://learning.ua/matematyka/doshkilniata/

Вчимо скоромовки

https://www.moirebenok.ua/materialy-na-ukrainskom-yazyke/rozvivayemo-diktsiyu-45-skoromovok-dlya-ditej-vid-2-rokiv/

Незвичні способи малювання

https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/

Знайомимося з порами року та назвами місяців

https://youtu.be/fbE5kmaCWOE

Розвивальні мовні ігри для дітей 3-5 років

https://www.youtube.com/watch?v=8ocueX8_7CU

Розвивальні ігри-вікторини дітей 3-5 років

https://www.youtube.com/watch?v=ksUyX3TCfwk

Логічні ігри на розвиток міркування та кмітливості дітей 3-4 років

https://www.youtube.com/watch?v=OKK4ltCP028

«Family Простір»: Чим зайняти малечу вдома? Цікаві ігри та розваги для дитини

https://www.youtube.com/watch?v=HpUaC5TDR5I

Розвивальні ігри для дітей: ТОП-10 корисних розваг

https://lady.tochka.net/ua/66492-razvivayushchie-igry-dlya-detey-top-10-poleznykh-razvlecheniy/

Три корисні гри на Android для дошкільнят. Та трохи про ігри дітей на планшеті

https://gylyajpole.city/read/blog/21643/3-korisni-gri-na-android-dlya-doshkilnyat-ta-trohi-pro-igri-ditej-na-plansheti

images.jpg

Заголовок 1

bottom of page